Sæsonplan 2019 for NS-84

ULLOQ / DATO                  NAL. / KL.                UNAMMISSUTISSAT   /      DISCIPLIN                  AKISUSSAASUT / ANSVARLIG

LØRDAG     19/01-2019      09:00 – 13:00             FÆLLES TRÆNING ALLE                                     PISINNAASUT / ALLE DER KAN

SØNDAG     20/01-2019      09:00 – 13:00             FÆLLES TRÆNING ALLE                                     PISINNAASUT  / ALLE DER KAN

LØRDAG     26/01-2019      09:00 – 13:00             FÆLLES TRÆNING ALLE                                     PISINNAASUT / ALLE DER KAN

SØNDAG     27/01-2019      09:00 – 13:00             FÆLLES TRÆNING ALLE                                     PISINNAASUT / ALLE DER KAN

LØRDAG     0202-2019       09:00 – 13:00             TRÆNING                           STORSLALOM          PH  /  GS /  FC / AD / GS

SØNDAG     03/02-2019      09:00 – 13:00             TRÆNING                           STORSLALOM          PH  /  GS /  FC / AD / GS

LØRDAG      09/02-2019      09:00 – 13:00            TRÆNING                           STORSLALOM          AL  / JKB / LL /CKP / MF

SØNDAG      10/02-2019      09:00 – 13:00             NUUK CUP                         STORSLALOM          AL  / JKB /LL CKP / MF

LØRDAG      16/02-2019      09:00 – 13:00            TRÆNING                           SLALOM                    JKB  / CKP / LL / FC / AD

SØNDAG      17/02-2019      09:00 – 13:00             NUUK CUP                         SLALOM                    PH  / CKP / LL / GS / FC

LØRDAG     23/02-2019       09:00 – 13:00             TRÆNING                          STORSLALOM          AL  / OH. / GS /  FC / JKB

SØNDAG     24/02-2019       09:00 – 13:00             TRÆNING                          STORSLOLOM          PH  / OH / GS /  FC / MF

LØRDAG     02/03-2019       09:00 – 13:00             TRÆNING                          SLALOM                    OH  / AD / JKB / LL / CKP

SØNDAG     03/03-2019       09:00 – 13:00             TRÆNING                          SLALOM                    FC  / JKB / LL / CKP

LØRDAG      16/03-2019      09:00 – 13:00            TRÆNING                           SLALOM                    FC / PH  / GS / AL   

SØNDAG      17/03-2019      09:00 – 13:00             NUUK CUP                         SLALOM                    AL / PH / FC / GS  

LØRDAG      23/03-2019      09:00 – 13:00            TRÆNING                           STORSLALOM          PH / JKB  / LL  / CKP  

SØNDAG      24/03-2019      09:00 – 13:00             NUUK CUP                         STORSLALOM          FC / JKB / CKP / LL

LØRDAG     30/03-2019       09:00 – 13:00            TRÆNING                           SUPER G                    ALLE

SØNDAG     31/03-2019       09:00 – 13:00            TRÆNING                           SUPER G                    ALLE

LØRDAG     06/04-2019      09:00 – 13:00             TRÆNING                           STORSLALOM          AD / OH  /  JKB  / FC

SØNDAG     07/04-2019      09:00 – 13:00             NUUK CUP                          STORSLALOM          PH / FC / AD   / JKB

LØRDAG     27/04-2019       09:00 – 13:00            BYMESTERSKAB               STORSLALOM          ALLE

SØNDAG     28/04-2019       09:00 – 13:00            BYMESTERSKAB               SLALOM                    ALLE

KALAALLIT NUNAANNI PISSARTANNGORNIUUNEQ NUUK  / GRØNLANSMESTERSKABER  FRA  17. APRIL TIL DEN 21. APRIL

KALAALLIT NUNAANNI PISSARTANNGORNIUNNEQ 2019 NUUMMI PISSAAQ, 

TAAVALU PISARNERTUT BYMESTERSKAB GM PEREERPAT ULLUNI 27/04 AAMMA  28/04-2019.

GRØNLANSK MESTERSKABER  VIL FOREGÅ I NUUK 2019 OG TRADITIONENS TRO EFTER GM AFHOLDER VI BYMESTERSKAB 27/04- OG 28/04-2019.

MARLUNNGORNERIT AAMMA TALLIMANNGORNERIT TAMAASA TAMANUT SUNGIUSARNEQ NAL. 15:00  –  18:00 AAMMA ARFININNGORNEQ   SAPAALLU NAL.  09:00 miit

HVER  TIRSDAG OG FREDAG ER DER TRÆNING FOR ALLE  op ved liften fra kl. 15:00  til kl. 18:00.OG  LØRDAG OG SØNDAG FRA KL 09:00

Arfininngorneq meeqqat mikinerit, taakku sungiusassapput pinnguarnertalimmik  majuartaat mikinermi.

Lørdag er det for små børn, fra anden og tredje mast på lilleliften, med leg nede på bunden af liften.

TRÆNERE, BANESÆTTERE OG ANSVARLIGE.

LYKKE LYNGE

CHALOTTE KREUTZMANN

FREDERIK CHEMNITZ                    MOBIL 550547                                  fjc@telepost.gl

OVE HEILMANN                              MOBIL 251845                                  franco1967@live.dk

Pâviâraq HEILMANN                         MOBIL 538763                                  heilmann@sisa.gl

JENS KRISTIAN BERTHELSEN        MOBIL 558128                                  ghb-hallen@greennet.gl

AKANNGUAQ LENNERT

GUSTAV SKIFTE                              MOBIL 562251                                  greta@greennet.gl

APUTSIAQ DAVIDSEN

MATI FREDERIKSEN                       MOBIL 487439                                  mafr@sermersooq.gl

POUL KRARUP

CLAUS PAULSEN

Share
Dette indlæg blev udgivet i Ikke kategoriseret. Bogmærk permalinket.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *